Gotowanie nigdy nie było tak szybkie! Płyta gazowa Samsung NA64H3010AK posiada najwyższą w swojej klasie moc 4 palników. Nawet jeśli zajdzie potrzeba ugotowania czegoś w krótkim czasie, uda Ci się zachować autentyczny smak potraw. Największy palnik 3,3 kW pozwala na błyskawiczne i intensywne podsmażenie składników do najbardziej wyrafinowanych, egzotycznych potraw. Szeroki przekrój palnika umożliwia równomierne gotowanie nawet w dużych garnkach.
Specjalnie zaprojektowana nakładka typu „wok” zwiększa stabilność i bezpieczeństwo korzystania z patelni z wypukłym dnem. Okrągły kształt nakładki doskonale pasuje do palnika, a patelnia zawsze pozostaje w odpowiednim miejscu, co zapewnia szybką i równomierną dystrybucję ciepła. Dzięki temu gotowane potrawy zachowają chrupkość świeżych warzyw!
Nowoczesny ruszt Endless Design umożliwia łatwe i bezpieczne przesuwanie naczyń w obrębie płyty grzewczej. Możesz przesuwać nawet najcięższe garnki i patelnie, bez konieczności ich podnoszenia. Ponadto kształt rusztu umożliwia całkowitą stabilizację garnków, bez ryzyka nagłego przechylenia podczas przesuwania.
Samsung zadbał o Twoją wygodę - dzielony na 4 części ruszt z łatwością i bez rozchlapywania wody, umyjesz w zlewozmywaku. Równie łatwo zmieścisz cały ruszt w zmywarce do naczyń! Teraz Twoja kuchnia będzie wyglądać lepiej niż kiedykolwiek.
Wykonane z metalu pokrętła o bardzo eleganckim designie precyzyjnie ustawią parametry gotowania. Są także łatwe w utrzymaniu czystości.
Wybrany palnik zapalisz automatycznie. Wystarczy, że lekko go wciśniesz i przekręcisz pokrętło.
Na wypadek niekontrolowanego zgaśnięcia płomienia nastąpi automatyczne odcięcie dopływu gazu, co eliminuje ryzyko ulatniania się gazu.
Palniki gazowe na metalowym, emaliowanym podłożu, w połączeniu z szybą ceramiczną z przodu płyty, łączą zalety gotowania na gazie z wysoką estetyką błyszczącej czarnej emalii i wykończenia w czarnym szkle. Łatwość czyszczenia płyty, ze względu na brak zagłębień, znacząco poprawia komfort użytkowania.
Jak wybrać dobrą gazową płytę grzewczą?
Płyta gazowa powinna być wyposażona w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Jest to system z czujnikami przy palnikach, odcinający dopływ gazu w przypadku zgaśnięcia płomienia. Eliminuje to ryzyko ulatniania się gazu, np. w przypadku zalania lub wykipienia gotujących się płynów. Zapalarka uruchamiana pokrętłem umożliwia obsługę kuchenki nawet jedną ręką (wystarczy wcisnąć i przekręcić gałkę). Palniki o mocy grzejnej powyżej 3 kW pozwalają na szybkie gotowanie, natomiast palniki o mniejszej mocy - na powolne duszenie potraw. Dobrze zaprojektowane pokrętła powinny być łatwe w utrzymaniu czystości. Dobrze, żeby ruszt był dzielony tak, aby łatwo go było wyczyścić.
Co wybrać, płytę grzewczą gazową czy elektryczną?
Płyty gazowe są zazwyczaj tańsze od tych elektrycznych. Tańsza jest także ich eksploatacja. Jednak pod względem efektywności energetycznej sprzęt ten znacznie ustępuje płytom elektrycznym. Płyty gazowe są nieskomplikowane, łatwe w obsłudze i tanie w naprawie. Wymagają jednak częstszej konserwacji. Produkty tego typu należy uznać za wytrzymałe. W prosty i szybki sposób można w nich regulować moc grzania. Przyspieszyć w ten sposób proces gotowania lub zakończyć go, gdy potrawa zaczyna się np. przypalać. Bezpieczeństwo płyt gazowych poważnie zwiększyło się w ostatnich latach i można śmiało inwestować w produkty tego typu, nawet wtedy, gdy w domu są małe dzieci. Problem stanowią niestety rozgrzane elementy, które trudno odróżnić od tych chłodnych – to może skutkować poparzeniami. Płyty gazowe bardziej zanieczyszczają otoczenie niż modele elektryczne, ale w odpowiednio wentylowanej, zamkniętej kuchni nie powinno stanowić to większego problemu.
Jakie płyty gazowe są najbardziej wytrzymałe?
Płyta gazowa może być wykonana z różnych materiałów. Na rynku dostępne są modele emaliowane, ceramiczne, wykończone stalą nierdzewną czy hartowanym szkłem. Wszystkie rozwiązania mają swoje wady i zalety. Płyty szklane bardzo dobrze się prezentują i pasują do kuchni utrzymanych w nowoczesnym stylu. Jednocześnie mogą wymagać częstszego czyszczenia. Pod tym względem najbardziej pracochłonne są płyty wykonane ze stali nierdzewnej, ale jednocześnie są one wytrzymałe i atrakcyjne wizualnie. Najłatwiej czyści się płyty emaliowane. Żeliwny ruszt jest bardziej wytrzymały od emaliowanych, a jednocześnie doskonale zabezpieczony przed korozją i uszkodzeniami. Koniecznie dobierz sposoby czyszczenia płyty i odpowiednie detergenty, do rodzaju materiału, z jakiego wykonano produkt. Zbagatelizowanie tej porady może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.