Ventum Ventum VT4V Evo TG ARGB bazuje na przestronnej strukturze, która pomieści karty graficzne długie na 345 mm, a powietrzny system chłodzenia procesora o wysokości 159 mm. Układ chłodzenia cieczą (AIO) w rozmiarze 240 lub 280 mieści się bezkolizyjnie na górze obudowy lub jej przodzie. Dostęp świeżego powietrza zapewnia przewiewny front z licznymi otworami o średnicy 0,9 mm. Tym samym SilentiumPC Ventum VT4V Evo TG ARGB sprawdzi się jako podstawa nawet dla bardzo wydajnych komputerów wyposażonych np. w 12-rdzeniowe, wysokotaktowane procesory oraz nowoczesne karty graficzne z podwyższonym TDP i rozbudowanym układem chłodzenia.

Wydajny system chłodzenia

Obudowa Ventum VT4V EVO TG ARGB wyposażona jest w liczne i rozległe otwory wentylacyjne, a także wyjątkowo przewiewny przedni panel typu „mesh”. Dzięki temu, zainstalowane w środku cztery wentylatory wysokociśnieniowe – Stella HP ARGB 120 mm CF – zapewniają ponadprzeciętny poziom wentylacji, co przekłada się na bardzo niskie temperatury zainstalowanych w środku komponentów.

  PRZEWIEWNY FRONT TYPU „MESH”.

  SYSTEM ADRESOWALNEGO PODŚWIETLENIA LED ARGB WRAZ Z KONTROLEREM.

  4 WYSOKOCIŚNIENIOWE WENTYLATORY Z PODŚWIETLENIEM: STELLA HP ARGB 120 MM CF.

  ROZDZIELACZ NA 5 URZĄDZEŃ ARGB ORAZ 5 WENTYLATORÓW.

  PRZESTRONNA I DWUKOMOROWA KONSTRUKCJA WRAZ Z GŁĘBOKĄ ZATOKĄ SERWISOWĄ.

  KOMPATYBILNOŚĆ Z SYSTEMAMI CHŁODZENIA CIECZĄ (AIO): 120/140/240/280 MM Z PRZODU, 120/240/280 MM NA GÓRZE, 120 MM Z TYŁU.

  MOŻLIWOŚĆ INSTALACJI ZESTAWU CHŁODZENIA CPU WYSOKIEGO NA 159 MM ORAZ KARTY GRAFICZNEJ DŁUGIEJ NA 345 MM.

  ZESTAW FILTRÓW PRZECIWKURZOWYCH: NA SPODZIE OBUDOWY, NA GÓRZE.

  NOŚNIKI DANYCH NA ZŁĄCZE SATA: 3 × 2,5” ORAZ 2 × 3,5”.

  SYSTEM ARANŻACJI OKABLOWANIA Z LICZNYMI PRZEPUSTAMI I ZACZEPAMI.

System adresowalnego podświetlenia LED ARGB

W środku obudowy SilentiumPC Ventum VT4V Evo TG ARGB znajduje się zespół czterech wentylatorów Stella HP ARGB 120 mm CF. Ich podświetlenie obsługuje zaawansowany kontroler adresowalnego podświetlenia LED ARGB – Nano-Reset ARGB – który oferuje kilkadziesiąt trybów: różne efekty, zadane kolory itp. W zestawie znajduje się również rozdzielacz na w sumie 5 urządzeń ARGB oraz 5 wentylatorów, co umożliwia ich podłączenie do jednego gniazda w kontrolerze lub płycie głównej.

Kontroler oświetlenia: Nano-Reset ARGB

Do obudowy dołączony został zaawansowany kontroler adresowalnego podświetlenia LED ARGB – Nano-Reset ARGB – z kilkudziesięcioma trybami: różne efekty, zadane kolory. System adresowalnego podświetlenia LED ARGB (5 V) jest w pełni kompatybilny z innymi urządzeniami SilentiumPC ARGB. To m.in. zestawy zintegrowanego chłodzenia cieczą Navis Evo ARGB, coolery powietrzne z podświetleniem ARGB, paski LED Aurora Stripes ARGB, wentylatory Stella i Corona w systemie ARGB.

Rozdzielacz ARGB i PWM

W zestawie z obudową Ventum VT4V EVO TG ARGB znajduje się rozdzielacz na w sumie 5 urządzeń ARGB oraz 5 wentylatorów, co umożliwia ich podłączenie do jednego gniazda w kontrolerze lub płycie głównej.

Panel ze szkła hartowanego

Duży panel boczny wykonany ze szkła hartowanego wraz z systemem podświetlenia ARGB pozwala na prezentację gustownie dobranych i zmontowanych komponentów zainstalowanych w środku obudowy Ventum VT4V EVO TG ARGB.

Kompatybilność z AIO LC

Użytkownik może także zamontować na procesorze zintegrowany system chłodzenia cieczą (AIO – All-In-One). Ventum VT4V Evo TG ARGB pomieści zarówno z produ jak i na górze chłodnice o rozmiarach: 120/140/240 lub 280 mm. Top obudowy został podniesiony na tyle, by podwieszona pod nim chłodnica AIO mijała płytę główną, a więc i zainstalowane na niej moduły pamięci RAM.

Panel I/O: 2× USB 3.2 Gen 1

Górny panel wejść/wyjść składa się z dwóch portów USB 3.2 Gen 1 (3.0), portów audio (dla słuchawek oraz mikrofonu) jak i przycisków POWER i RESET.

Montaż SSD za płytą główną

W dolnej komorze oraz zatoce serwisowej Ventum VT4V EVO TG ARGB przewidziano miejsce na dwa dyski 3,5” – montowane z użyciem śrub z gumą redukującą wibracje – oraz trzy nośniki 2,5” przykręcane do przegrody, na jej tylnej stronie w specjalnych szynach.

Zestaw filtrów przeciwkurzowych

Przed dostawaniem się zabrudzeń do wnętrza komputera chroni zestaw filtrów przeciwkurzowych – pod zasilaczem oraz na topie obudowy, wygodnie mocowane z użyciem magnesów – oraz specjalnie zaprojektowany przedni panel z niewielkimi otworami o średnicy wynoszącej około 0,9 mm. Wystarczy go przetrzeć ściereczką, by zdjąć z niego wyłapaną warstwę kurzu. Powietrze może swobodnie przepływać przez te otwory, co skutecznie obniża temperaturę podzespołów zamontowanych we wnętrzu obudów Ventum VT4.